Ogłoszenia parafialne VI niedziela Wielkanocna

1. Dziś świętujemy VI Niedzielę Wielkanocną. Diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego w sanktuarium Matki Bożej w Żegocinie, godz. 1700.

2. Dziękuję za złożone ofiary na tacę w minioną niedzielę na utrzymanie naszej parafii oraz za wpłatę na konto parafialne.

3. Bóg zapłać czterem rodzinom za ofiary indywidualne na zakup organów w tym trzem rodzinom spoza parafii oraz za ofiary na utrzymanie naszej nekropolii.

4. Dziękuję za posprzątanie świątyni osobom z tzw kolejki: Natalii Kania, Wioletcie Wykrota i Wioletcie Woźniak.

5. Bóg zapłać osobom z parafii, które wyraziły wolę by pozostać anonimowymi za pomoc w remoncie siłowni i prac porządkowych w budynku gospodarczym.

6. Dziękuję anonimowym osobom, które wykazują troskę o piękno na cmentarzu parafialnym.

7. W poniedziałek o godz. 1400 pogrzeb śp. Moniki Czapnik.

8. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Matki Bożej, nazywane popularnie nabożeństwami majowymi, które świadczą o naszej miłości do Matki Bożej. W tygodniu odprawiane są o godz. 17, a następnie Msza św.

9. Z racji Dnia Matki 26 V nabożeństwo majowe ofiarujemy za nasze Mamy: dla zmarłych prosząc o niebo, a dla żyjących o Boże błogosławieństwo na drogach ich życia.

10 . W sobotę o godz. 1830 ostatnia stacja Maryjna w naszej wspólnocie przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej.

11. Osoby, które prenumerują czasopismo Opiekun są proszone o podejście po jego odbiór do zakrystii.

12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszam na Mszę św na godz. 900 podczas której zostanie poświecona ikona św, Józefa. Na koniec Mszy św. p. Paweł – autor tej ikony przybliży nam okoliczności powstania tego dzieła.

13. Wszystkim parafianom, gościom życzę Bożej opieki oraz łaski zdrowia w nowym tygodniu.

Z wielka radością informuję, że w naszej świątyni zostały zainstalowane nowe organy, które będą ubogacały nasze działania liturgiczne. Koszt tej inwestycji został uregulowany w gotówce. Podziękowania kieruję na ręce panów: Jarosława Strzały, który będąc znawcą tego trudnego tematu podjął się dla naszej parafii pilotowania tej sprawy, dostroił je i zharmonizował z nowym nagłośnieniem oraz Michała Kani za zaangażowanie i życzliwość.

Zgodnie z tradycją naszej parafii w maju dokonujemy zmian obowiązków grup. Po konsultacjach z Radą Parafialną informuję, że podjęto decyzje: porządkowanie terenu wokół Kościoła i probostwa grupa I – prawa strona/grupowi /p. Aneta Gwizdek, p. Andrzej Ochocki i p. sołtys/. Ubieranie Kościoła kwiatami rodziny państwa: Kmiecik, Trafarscy, Obiegły, Pokora, Kijak/Krzemińscy, Cielek, Trzeciak/Lis, Grzesiak, Wilczyńscy, Cichy/Blewąska. Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej 16 czerwca. Ołtarze stacyjne i trasa procesji bez zmian. Ołtarz pod lasem do Mszy św. przygotowuje grupa II kol. pod lasem p Rafała Jaśniaka. Czytania, psalm, modlitwa wiernych grupa III /grupowi p. Piotr Pazek i p. Tomasz Cichy/. Obrazy i feretony: 1 rodzice dzieci komunijnych, 2 feretron grupa I – co roku zmiana, obraz Matki Bożej dziewczęta z parafii, OSP baldachim i asysta. Odpust parafialny będziemy przeżywać 24 VII. Przydział obowiązków podczas Dożynek parafialnych planowanych na 14 VIII: 1 grupa wolne, grupa 2 owoce, grupa 3 czytania, psalm, modlitwa wiernych, grupa 4 wieniec, grupa 5 chleb, grupa 6 Mieleszynek pomoc radzie sołeckiej w ubraniu sceny oraz ołtarza na dożynki.

Kancelaria parafialna czynna:

w poniedziałek 1800do 1830

we środę w godz. 1800do 1830

w sobotę od 830 do 900.