Ogłoszenia parafialne XIII Niedziela Zwykła

Dziś świętujemy XIII Niedzielę w ciągu roku.

1. Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na tacę na utrzymanie naszej parafii.

2. Dziękuję trzem rodzinom z parafii oraz jednej rodzinie spoza naszej wspólnoty za ofiary na prace prowadzone w naszej wspólnocie, a także za ofiary na utrzymanie naszej nekropolii – w tym jednej rodzinie spoza parafii.

3. Bóg zapłać wszystkim bez wyjątku, którzy w minionym tygodniu tak licznie i pięknie uczestniczyli w procesjach eucharystycznych wokół naszej świątyni.

4. Staropolskie Bóg zapłać kieruję w stronę osób, które zadbały o piękno naszej nekropolii – porządki przy krzewach i wykoszenie rowu.

5. W mijającym tygodniu miał miejsce wywóz śmieci cmentarnych, faktura za tę usługę została uregulowana.

6. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni osobom: Krzysztofowi Wypychowi, Elżbiecie Niesobskiej, Jadwidze Pazek, Przemysławowi Pazkowi.

7. Dziękuję jednej parafiance za zakup i przekazanie dla parafii stojaka na rowery pod cmentarzem.

8. We środę przypada Uroczystość św. ap Piotra i Pawła. Msze św. w przeddzień uroczystości o 1730, zaś ipsa die o godz. 17. Taca w tym dniu jest przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w pierwszy piątek miesiąca po południu od godz. 1630, Msza św o godz. 1700. Objazd chorych w piątek od godz. 900. Zapraszam na nabożeństwo pierwszosobotnie.

10. W sobotę na godz. 19 zapraszam na Mszę św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

11. Już dziś podaję do wiadomości parafian, gości, że w dniu 7 lipca odbędzie się zbiórka elektrośmieci w naszej parafii na rzecz misji i polskich misjonarzy. Szczegóły podam państwu za tydzień.

12. Wszystkim parafianom oraz gościom odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzę pięknej pogody, a także pogłębienia przyjaźni z Bogiem. Pracującym na roli i w innych zakładach pracy życzę Bożego błogosławieństwa.

Różaniec w intencji dzieci

Pragniemy w naszej parafii powołać do istnienia inicjatywę Żywą różę różańca św. rodziców za dzieci.

Zapraszamy osoby, które chciałyby modlić się różańcem przede wszystkim za własne i inne dzieci z parafii. Jest to zobowiązanie do odmówienia każdego dnia jednej dziesiątki różańca i specjalnej modlitwy za dzieci. Dodatkowe informacje u ks. prob. i pani katechetki.

Zgodnie z tradycją naszej parafii w maju dokonujemy zmian obowiązków grup. Po konsultacjach z Radą Parafialną informuję, że podjęto decyzje: porządkowanie terenu wokół Kościoła i probostwa grupa I – prawa strona/grupowi /p. Aneta Gwizdek, p. Andrzej Ochocki i p. sołtys/. Ubieranie Kościoła kwiatami rodziny państwa: Kmiecik, Trafarscy, Obiegły, Pokora, Kijak/Krzemińscy, Cielek, Trzeciak/Lis, Grzesiak, Wilczyńscy, Cichy/Blewąska. Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej 16 czerwca. Ołtarze stacyjne i trasa procesji bez zmian. Ołtarz pod lasem do Mszy św. przygotowuje grupa II kol. pod lasem p Rafała Jaśniaka. Czytania, psalm, modlitwa wiernych grupa III /grupowi p. Piotr Pazek i p. Tomasz Cichy/. Obrazy i feretony: 1 rodzice dzieci komunijnych, 2 feretron grupa I – co roku zmiana, obraz Matki Bożej dziewczęta z parafii, OSP baldachim i asysta. Odpust parafialny będziemy przeżywać 24 VII. Przydział obowiązków podczas Dożynek parafialnych planowanych na 14 VIII: 1 grupa wolne, grupa 2 owoce, grupa 3 czytania, psalm, modlitwa wiernych, grupa 4 wieniec, grupa 5 chleb, grupa 6 Mieleszynek pomoc radzie sołeckiej w ubraniu sceny oraz ołtarza na dożynki.

Kancelaria parafialna czynna:

w poniedziałek 1800do 1830

we środę w godz. 1800do 1830

w sobotę od 830 do 900.