Komunikaty parafialne V Niedziela Wielkiego Postu

Dziś świętujemy V Niedzielę Wielkiego Postu, która wprowadza nas bardzo subtelnie w wymiar pasyjny tego czasu. Stąd praktykujemy w Kościele zwyczaj zasłaniania krzyży, które pozostają zasłonięte aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na inwestycje. Zebraną kwotę wpłaciłem na konto parafialne.

2. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni osobom, które wykazują troskę o piękno Bożego Domu: Marzenie Duda, Aleksandrze Toboła, Alinie Kijak, Karolinie Kijak-Dzikońskiej.

3. Bóg zapłać dwóm rodzinom za ofiary na prace prowadzone w naszej parafii oraz za datki na utrzymanie naszej nekropolii w Mieleszynie także spoza naszej wspólnoty.

4. Dziękuję chorym, którzy przy okazji odwiedzin kapłana złożyli na moje ręce ofiary, które przekazuję na prace podejmowane w parafii.

5. Do puszki przy wyjściu ze świątyni możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję tym osobom, które już włączyły się w tę akcję.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Lidię Majchrzak. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu…

7. Zapraszam parafian, gości do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek Wielkiego Postu wyjątkowo o godz. 1730 ze względu na spowiedź w par. Zdżary, a po niej zaraz Msza św. Proszę, aby poprowadziły ją osoby z Róż Różańcowych. Teksty są do odebrania w zakrystii. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę Wielkiego Postu po Mszy o godz. 900. Zapatrzeni w Chrystusa, cierpiącego z miłości do każdego z nas, uczestniczmy gorliwie w tych nabożeństwach, zyskując, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.

8. We wtorek przeżywamy uroczystość św. Józefa. Msza św. z formularza o św. Józefie o godz. 1730. Wcześniej na godz. 1700 zapraszam rodziców z Róży Różańcowej za dzieci na wspólną Eucharystię.

9. We środę zapraszam na Eucharystię na 1730 osoby z pierwszej i drugiej Róży Różańcowej dorosłych, po której nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

10. W sobotę w naszej parafii będzie miała miejsce spowiedź św. wielkopostna do południa od 900 i Msza św. o godz. 930, zaś po południu od godz.1625 i Msza św o godz. 1700. Proszę ułożyć sobie tak zajęcia, aby skorzystać z obecności kapłanów zaproszonych z naszego dekanatu. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatni czas.

11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

12. Zapraszam w niedzielę na cmentarz na godz. 1445 na koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych, którą rozpoczniemy Drogę Krzyżową i następnie przejdziemy stacyjnie do świątyni.

13. Osoby pragnące zaangażować się w przebieg Triduum Paschalnego proszę o kontakt ze mną.

14. Wszystkim parafianom, gościom życzę Bożej opieki w nowym tygodniu i owoców swej pracy.

Włączmy się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca br, W łączności z Jasną Górą wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny.

Zgodnie z tradycją naszej parafii w maju dokonujemy zmian obowiązków grup. Po konsultacjach z Radą Parafialną informuję, że podjęto decyzje: porządkowanie terenu wokół Kościoła i probostwa grupa II – kol. pod lasem p Rafała. Ubieranie Kościoła kwiatami przez rok rodziny państwa: Wilczyńskich, Bienek, Skowrońskich/Strzelczyk, Maciejewskich, Drwalewska, Pokora, Gąsków/Kania, Gnat, Czapnik/Mikoś, Skałeckich. Zapraszam te rodziny na spotkanie we wtorek na godz. 18. Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej 8 czerwca. Ołtarze stacyjne i trasa procesji bez zmian. Jednak proszę o pomoc sąsiadów do wspólnego zaangażowania. Ołtarz pod lasem do Mszy św. przygotowuje grupa III p. Piotra i p. Tomasza. Czytania, psalm, modlitwa wiernych grupa IV /grupowy ks. proboszcz. Obrazy i feretony: w tym roku 1 rodzice z róży za dzieci, 2 feretron grupa II /grupowy /p. Rafał – co roku zmiana, obraz Matki Bożej dziewczęta z parafii klasy 7 i 8, OSP baldachim i asysta. Odpust parafialny będziemy przeżywać 23 VII. Przydział obowiązków podczas Dożynek parafialnych planowanych na 13 VIII: 2 grupa wolne, grupa 3 owoce, grupa 4 czytania, psalm, modlitwa wiernych, grupa 5 wieniec, grupa 6 Mieleszynek chleb i grupa 1 pomoc radzie sołeckiej w ubraniu sceny oraz ołtarza na dożynki.