1. Dziś świętujemy XIX Niedzielę Zwykłą.

2. Dziękuję za ofiary złożone na tacę na utrzymanie naszej parafii oraz osobom chorym z racji piątkowego objazdu chorych, które to ofiary przeznaczam na nowy konfesjonał.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła osobom: Arlecie Grzana, Aleksandrze Cichej, Urszuli Wypych, Joannie Dominas-Noga.

4. Dziękuję jednej rodzinie z parafii za materialne wsparcie prac prowadzonych w parafii, a także jednej rodzinie za ofiarę na utrzymanie naszej nekropolii.

5. Staropolskie Bóg zapłać wyrażam panom: Dawidowi Wabnicowi, Andrzejowi Ochockiemu, Piotrowi Ochockiemu, Łukaszowi Wabnicowi, Mirosławowi Gwizdkowi i Tomaszowi Cichemu za pomoc w pracach parafialnych oraz p Maciejowi Maciejewskiemu za pomoc w transporcie wieńca.

6. W sierpniu podczas Mszy św. pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych Powstańcach i prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących.

7. 13 sierpnia w sobotę po Mszy św. porannej Różaniec Fatimski – serdecznie zapraszam do wspólnoty modlitwy.

8. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje w naszej parafii, którą przeznaczam na odnowienie drzwi do zakrystii i kaplicy Męki Pańskiej. Proszę o pomoc w jej przeprowadzeniu naszą Radę Parafialną.

9. Tegoroczne Święto Plonów odbędzie się w Mieleszynie w świątyni 14 sierpnia. Msza św dziękczynna w intencji rolników z parafii o godz. 1100. W duchu wdzięczności Bogu przygotowany został wieniec dożynkowy i płody rolne, które wyrażają wdzięczność dobremu Stwórcy za tegoroczne zbiory.

10. Msze św. w tygodniu wg grafiku umieszczonego w gablocie i na stronie internetowej parafii.

11. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzę pięknej pogody i pogłębienia przyjaźni z Bogiem. Pracującym na roli i w innych zakładach pracy życzę Bożego błogosławieństwa i zapewniam o modlitwie.

W dniach 23-25 września planowany jest wyjazd pielgrzymko-wycieczka w Beskid Sądecki /m. in. Piwniczna, Stary Sącz, Krynica, Muszyna, na Słowację Litmanowa/. Zapisy u p. Anety Gwizdek i p. Marioli Lasoty. Pierwszeństwo mają osoby, które uczestniczą w tzw. Mszach papieskich. Jednak nie ma już wolnych miejsc!

Różaniec w intencji dzieci

Pragniemy w naszej parafii powołać do istnienia inicjatywę Żywą różę różańca św. rodziców za dzieci.

Zapraszamy osoby, które chciałyby modlić się różańcem przede wszystkim za własne i inne dzieci z parafii. Jest to zobowiązanie do odmówienia każdego dnia jednej dziesiątki różańca i specjalnej modlitwy za dzieci. Dodatkowe informacje u ks. prob. i pani katechetki.

Zgodnie z tradycją naszej parafii w maju dokonujemy zmian obowiązków grup. Po konsultacjach z Radą Parafialną informuję, że podjęto decyzje: porządkowanie terenu wokół Kościoła i probostwa grupa I – prawa strona/grupowi /p. Aneta Gwizdek, p. Andrzej Ochocki i p. sołtys/. Ubieranie Kościoła kwiatami rodziny państwa: Kmiecik, Trafarscy, Obiegły, Pokora, Kijak/Krzemińscy, Cielek, Trzeciak/Lis, Grzesiak, Wilczyńscy, Cichy/Blewąska. Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej 16 czerwca. Ołtarze stacyjne i trasa procesji bez zmian. Ołtarz pod lasem do Mszy św. przygotowuje grupa II kol. pod lasem p Rafała Jaśniaka. Czytania, psalm, modlitwa wiernych grupa III /grupowi p. Piotr Pazek i p. Tomasz Cichy/. Obrazy i feretony: 1 rodzice dzieci komunijnych, 2 feretron grupa I – co roku zmiana, obraz Matki Bożej dziewczęta z parafii, OSP baldachim i asysta. Odpust parafialny będziemy przeżywać 24 VII. Przydział obowiązków podczas Dożynek parafialnych planowanych na 14 VIII: 1 grupa wolne, grupa 2 owoce, grupa 3 czytania, psalm, modlitwa wiernych, grupa 4 wieniec, grupa 5 chleb, grupa 6 Mieleszynek pomoc radzie sołeckiej w ubraniu sceny oraz ołtarza na dożynki.

Kancelaria parafialna czynna:

w poniedziałek 1800do 1830

we środę w godz. 1800do 1830

w sobotę od 830 do 900.