Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś świętujemy XXVI Niedzielę w ciągu roku.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na utrzymanie naszej parafii.

3. Dziękuję czterem rodzinom z parafii za materialne wsparcie prac prowadzonych w parafii i czterem rodzinom /w tym jednej spoza naszej parafii/ za ofiary na utrzymanie naszego cmentarza.

4. Bóg zapłać za posprzątanie naszego kościoła osobom, które wykazują się troską o piękno domu Bożego: Jolancie Kucharskiej, Annie Toboła, Wandzie Borwik.

5. We czwartek przeżywamy w kościele święto św. archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela.

6. W ramach dalszego przygotowania do Pierwszej Komunii św. proszę, aby dzieci z klas: zerówki, pierwszej i drugiej przychodziły po wyklejanki, które wklejają do swoich zeszytów/ćwiczeń.

7. Rozpoczynamy październik miesiąc modlitwy różańcowej. W tygodniu od poniedziałku do piątku nabożeństwo różańcowe o godz. 1700, a następnie Msza św., zaś w sobotę po porannej Mszy św. Proszę, aby różaniec był prowadzony wg następującego porządku: w poniedziałek najmłodsze dzieci i klasy: 0, 1 i 2, we wtorki kl. 3 i 4, w środę kl. 5 i 6 i 7, we czwartek ministranci, w piątek młodzież bierzmowana, zaś dorośli z ks. prob. w sobotę. Najmłodsze dzieci do klasy 4 włącznie otrzymają w pierwszym tygodniu października kontrolki różańcowe, do których będą zbierać i wklejać poszczególne obrazki z danego dnia różańcowego.

8. Zapraszam na nabożeństwo pierwszych sobót – Msza św. o godz. 800, a następnie różaniec.

9. Objazd chorych w sobotę po godz. 900

10. Już dziś zapraszam na wspólną Eucharystię 2 października na Mszę św. o godz 1900 za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

11. Osoby, które prenumerują czasopismo Opiekun są proszone o podejście po jego odbiór do zakrystii. 

12. Msze św. w tygodniu wg grafiku umieszczonego w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

13. Osoby, które chciałyby włączyć w różę różańcową za dzieci – szczególnie rodzice lub stworzyć różę różańcową dorosłych zapraszam do wpisania się na listę w zakrystii. Szczegóły tej inicjatywy będą podane pod koniec września, aby zacząć tę formę modlitwy w październiku.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzę obfitości łask Bożych w pracy, zaś dzieciom i młodzieży darów Ducha Św. w szkole w nadchodzącym tygodniu.

Różaniec w intencji dzieci

Pragniemy w naszej parafii powołać do istnienia inicjatywę Żywą różę różańca św. rodziców za dzieci.

Zapraszamy osoby, które chciałyby modlić się różańcem przede wszystkim za własne i inne dzieci z parafii. Jest to zobowiązanie do odmówienia każdego dnia jednej dziesiątki różańca i specjalnej modlitwy za dzieci. Dodatkowe informacje u ks. prob. i pani katechetki.

Kancelaria parafialna czynna:

w poniedziałek 1800do 1830

we środę w godz. 1800do 1830

w sobotę od 830 do 900.