Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Laetare, stąd kapłan zakłada ornat w kolorze różowym.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Zebraną kwotę wpłaciłem na konto parafialne z intencją na drzwi wejściowe do świątyni.

2. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni osobom, które wykazują troskę o piękno Bożego Domu: Marlenie Miś, Ewelinie Kmiecik, Marioli Lasota, Piotrowi Lasota.

3. Bóg zapłać jednej pani za ofiarę na prace prowadzone w parafii oraz za datki na utrzymanie cmentarza – w tym jednej osobie spoza naszej parafii.

4. Gratuluję właściwej decyzji tym parafianom, którzy pośród swoich rozlicznych obowiązków znaleźli czas na uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych i nie odwrócili się od Jezusa plecami. Dziękuję także szkole za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu rekolekcji dla dzieci i młodzieży.

5. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa odprawiana w piątki Wielkiego Postu o godz. 1700, a po niej zaraz Msza św. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1430, a następnie Msza św. Zapatrzeni w Chrystusa, cierpiącego z miłości do każdego z nas, uczestniczmy gorliwie w tych nabożeństwach, zyskując, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.

6. Do puszki przy wyjściu ze świątyni możemy składać ofiary pieniężne na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję tym osobom, które już włączyły się w tę akcję.

7. W poniedziałek przeżywamy Uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 800 i o godz. 1700.

8. We wtorek zapraszam na Eucharystię na 1700 osoby z Róży Różańcowej za dzieci, po której nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

9. Proszę, aby Drogę Krzyżową w najbliższy piątek poprowadzili uczniowie z klas 6 i 7.

10. W sobotę przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w przeddzień o 1800, zaś dniu uroczystości o godz.800. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Jest to też XXXI rocznica powstania naszej diecezji i dzień świętości życia.

11. Proszę korzystać z posługi księdza w konfesjonale w ramach spowiedzi wielkopostnej w ciągu tygodnia przed Mszą św. wieczorową, zaś spowiedź św. w parafii będzie 1 kwietnia.

12. Parafianie, którzy chcieliby stworzyć drugą Różę Różańcową w naszej wspólnocie proszę o podejście do zakrystii.

13. Osoby, które pragną zaangażować się w przebieg Triduum Paschalnego proszę o kontakt ze mną.

14. Wszystkim parafianom, gościom życzę Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień i owoców swej pracy.