Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną

1. Dziś świętujemy III niedzielę wielkanocną, w radość której wpisuje się Święto Chrztu Polski

2. Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele XVI Tydzień Biblijny pod hasłem: Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele. Zachęcam do osobistej lektury Pisma Św. w swoich domach.

3. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę w minioną niedzielę na utrzymanie naszej małej parafii.

4. Dziękuję dwóm rodzinom za ofiary na prace prowadzone w naszej parafii oraz za datki na utrzymanie naszego cmentarza.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła: Bożenie Ferdynus, Iwonie Wójciak, Danucie Jędrysiak, Honoracie Zawada.

6. Staropolskie Bóg zapłać kieruję w stronę mieszkańców koloni pod lasem, którzy dziś tak licznie stawili się do pomocy w pracach porządkowych przy świątyni i probostwie.

7. We wtorek zapraszam na Eucharystię na 1700 osoby z Róży Różańcowej za dzieci, po której nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

8. We środę zapraszam na wspólną Mszę Św.  na 1700 osoby z pierwszej i drugiej Róży Różańcowej dorosłych, po której nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

9. W sobotę 20 kwietnia do godz. 12 w naszej parafii na placu naprzeciw kościoła będzie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci na rzecz misji i polskich misjonarzy konkretnie wesprzemy ks. Łukasza Więcława z diec. kaliskiej pracującego w Ekwadorze. Szczegóły tej akcji mają państwo przedstawione na plakacie w gablocie i na folderach. Dziękuję już teraz za wsparcie tej inicjatywy.

10. Ze względu na moją posługę w par. Bolesławiec ulegają zmianie godz. przyjęcia w biurze parafialnym.

11. Przy wyjściu ze świątyni na stoliku został wyłożony nowy numer gazety Dobre Nowiny.

12. Wszystkim parafianom i gościom błogosławię na nowy tydzień oraz życzę łaski zdrowia.

Zgodnie z tradycją naszej parafii w maju dokonujemy zmian obowiązków grup. Po konsultacjach z Radą Parafialną informuję, że podjęto decyzje: porządkowanie terenu wokół Kościoła i probostwa grupa II – kol. pod lasem p Rafała. Ubieranie Kościoła kwiatami przez rok rodziny państwa: Wilczyńskich, Bienek, Skowrońskich/Strzelczyk, Maciejewskich, Drwalewska, Pokora, Gąsków/Kania, Gnat, Czapnik/Mikoś, Skałeckich. Zapraszam te rodziny na spotkanie we wtorek na godz. 18. Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej 8 czerwca. Ołtarze stacyjne i trasa procesji bez zmian. Jednak proszę o pomoc sąsiadów do wspólnego zaangażowania. Ołtarz pod lasem do Mszy św. przygotowuje grupa III p. Piotra i p. Tomasza. Czytania, psalm, modlitwa wiernych grupa IV /grupowy ks. proboszcz. Obrazy i feretony: w tym roku 1 rodzice z róży za dzieci, 2 feretron grupa II /grupowy /p. Rafał – co roku zmiana, obraz Matki Bożej dziewczęta z parafii klasy 7 i 8, OSP baldachim i asysta. Odpust parafialny będziemy przeżywać 23 VII. Przydział obowiązków podczas Dożynek parafialnych planowanych na 13 VIII: 2 grupa wolne, grupa 3 owoce, grupa 4 czytania, psalm, modlitwa wiernych, grupa 5 wieniec, grupa 6 Mieleszynek chleb i grupa 1 pomoc radzie sołeckiej w ubraniu sceny oraz ołtarza na dożynki.

we środę w godz. 1800do 1830 NIECZYNNE