1. Dziś w Kościele świętujemy X niedzielę w ciągu roku. Przed wyjściem ze świątyni są zbierane ofiary na budujące się kościoły w naszej diecezji. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.
2. Dziękuję za złożone ofiary na tace na utrzymanie naszej parafii w minioną niedzielę oraz 2 rodzinom za datki na prace prowadzone w parafii.
3. Wyrazy wdzięczności kieruje wobec tych osób z kol. wieruszowskiej, które we wtorek zaangażowały się w prace porządkowe przy kościele i probostwie.
4. Staropolskie Bóg zapłać kieruję wobec wszystkich osób, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego duchowego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii. Serdecznie zachęcam parafian, gości do udziału procesjach eucharystycznych do czwartku włącznie w ciągu tygodnia wokół naszej świątyni oraz do modlitwy w nabożeństwach czerwcowych ku czci Bożego Serca.
5. Dziękuję osobom chorym, które odwiedziłem w piątek/sobotę z posługą sakramentalną za złożone na moje ręce ofiary, które przeznaczam na dach na świątyni.
6. We czwartek zapraszam na Eucharystię i procesję eucharystyczną wokół świątyni asystę, dzieci sypiące kwiatki, osoby noszące feretrony, aby podkreślić w sposób uroczysty naszą wiarę w obecność Jezusa eucharystycznego. Na koniec Mszy św. będziebłogosławieństwo wianków, kwiatów i ziół.
7. W piątek przeżywamy Uroczystość ku czci Serca Pana Jezusa. Msza św o godz. 1700. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8. W sobotę przeżywamy Dzień fatimski w naszej wspólnocie. Różaniec fatimski odmówimy po porannej Mszy św. Zapraszam szczególnie do wspólnej modlitwy czcicieli Matki Bożej.
9. Także w sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakr. bierzmowania.
10. Za tydzień taca na inwestycje w naszej parafii, która przeznaczam na dach. Proszę o pomoc w jej przeprowadzeniu naszą radę Parafialną.
11. Wszystkim parafianom i gościom błogosławię na nowy tydzień oraz życzę wielu łask Bożych i zdrowia.
Sprawy gospodarcze
Wkrótce rozpoczniemy kolejny tj 3 ostatni etap prac związanych z dachem na kościele tj. wymiana pokrycia dachowego na kaplicy Męki Pańskiej, który potrwa kilka tygodni. Przepraszam za utrudnienia.
Zgodnie z tradycją naszej parafii w maju dokonujemy zmian obowiązków grup. Po grudniowych konsultacjach z Radą Parafialną informuję, że podjęto decyzje:
porządkowanie terenu wokół Kościoła i probostwa grupa V – p. Maciej Maciejewski.
Ubieranie Kościoła kwiatami przez rok rodziny państwa: Borkowscy, Zawada, Wójciak, Wróbel Zdzisław, Wróbel/Jedrysiak, Ferdynus, Zelny/Jastrowicz, Kurowscy, Szymanek, Długowscy, Wyrwas. Zapraszam te rodziny na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. na godz. 1800.
Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej 4 czerwca. Ołtarze stacyjne i trasa procesji bez zmian. Jednak bardzo proszę o pomoc sąsiadów o wspólne zaangażowanie i pomoc osobom, które podejmują się tego pięknego dzieła na swojej posesji. Ołtarz pod lasem do Mszy św. przygotowuje grupa VI grupowi p. Liliana i p. Ryszard. Czytania, psalm, modlitwa wiernych grupa I /grupowi p. Aneta i p. Andrzej. Obrazy i feretony: w tym roku 1 feretron rodzice dzieci komunijnych wraz z rodzicami z róży różańcowej za dzieci, zaś 2 feretron osoby z 1 i 2 Róży Różańcowej dorosłych, obraz Matki Bożej dziewczęta z parafii klasy 6, 7 i 8, OSP baldachim i asysta.
Odpust parafialny będziemy przeżywać 19 VII.
Przydział obowiązków podczas Dożynek parafialnych planowanych na 30 VIII: 5 grupa wolne, grupa 6 owoce, grupa 1 czytania, psalm, modlitwa wiernych, grupa II – wieniec, grupa III chleb i grupa IV wolne.
STANDARDY
Z dniem 15 sierpnia br. w naszej parafii zostały wprowadzone Standardy ochrony dzieci i nieletnich w duszpasterstwie parafialnym. Zalecenia widnieją już na stronie parafialnej i są wyłożone w zakrystii oraz w kancelarii. Powołałem Zespół ds. prewencji w parafii św. Marii Magdaleny w Mieleszynie.
Kancelaria parafialna czynna:
w poniedziałek 1800do 1830
we środę w godz. 1800do 1830
w sobotę od 830 do 900.