Parafia Rzymskokatolicka w Mieleszynie p.w. św. Marii Magdaleny

Przynależność kościelna:
metropolia poznańska, diecezja kaliska, dekanat bolesławiecki

Przynależność administracyjna:
Rzeczpospolita Polska, województwo łódzkie, powiat Wieruszów, gmina Bolesławiec

Skład terytorialny:
Mieleszyn, Mieleszynek, Nalepa (jeden dom)

Kościół parafialny:
Budynek kościoła jest bryłą współczesną i został oparty o plan prostokąta z dwupołaciowym dachem. Kościół posiada dwie nawy boczne przykryte płaskim dachem i usiane licznymi, podłużnymi oknami. Frontowa ściana zaopatrzona została w ażurową konstrukcję przedstawiającą w witrażu polskich świętych. Od strony zachodniej znajduje się prezbiterium z trójkątnym oknem witrażowym przedstawiającym sceny życia św. Marii Magdaleny.

Cmentarz:
Położony ok. 400 m. od kościoła, o powierzchni 1 ha.

Inne obiekty parafialne :
Probostwo z 1918 r., zabudowania gospodarcze:

Krzyże i kapliczki na terenie parafii:
Kapliczka Matki Bożej z Fatimy: wotum wdzięczności za 25 lat pontyfikatu św. Jana Pawła II. Zaprojektowana przez p. Zbigniewa Ajerscha, zbudowana przez śp. Józefa Zimocha, któremu pomagali: śp. Marcin Kubikowski i śp. Tadeusz Zimoch.

W środku kapliczki: Figura MB Fatimskiej ufundowana przez rodziców dzieci komunijnych w 2003 r. Figura ta nawiedziła wszystkie domy naszej parafii.
Na terenie parafii znajduje się siedem krzyży przydrożnych.