Komunikaty parafialne V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś świętujemy V Niedzielę Wielkanocną.

2. Dziękuję za złożone ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz za datki składane u mnie lub u panów sołtysów na funkcjonowanie naszego cmentarza i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w parafii.

3. Osobom, które troszcząc się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii uczestniczyły w minionym tygodniu w modlitwach za kapłanów i o powołania składam staropolskie Bóg zapłać.

4. Bardzo dziękuję jednej osobie z parafii za pomoc w pracach porządkowych na naszym cmentarzu.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła: Marlenie Miś, Zuzannie lasota, Marioli Lasota, Ewelinie Kmiecik.

6. W poniedziałek 29 kwietnia obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej.

7.  Od środy 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Matki Bożej, nazywane popularnie nabożeństwami majowymi. W tygodniu będą odprawiane przed Mszą św o godz. 1700, zaś w sobotę nabożeństwo Maryjne po porannej Mszy św. Zachęcam wszystkich do udziału w nich w świątyni i przy kapliczkach przydrożnych.

8. We czwartek zapraszam parafian, gości na godz. 1900 na Eucharystię za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

9. W piątek przeżywamy w liturgii Uroczystość NMP Królowej Polski – przez Jej wstawiennictwo prośmy Boga o pomyślność dla naszej Ojczyzny. To także 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedzielę. W tym dniu taca jest przeznaczona na Media Diecezjalne. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek modlitwa i Msza św. w obronie życia w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu transmitowana przez telewizję Trwam i Radio Rodzina. Zapraszam na nabożeństwo pierwszosobotnie.

11. Objazd chorych w parafii wyjątkowo w sobotę od godz. 1230.

12. W sobotę na Mszy św. o godz. 1700 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz za druhny i druhów zmarłych i żyjących z naszej jednostki pożarniczej z racji dnia św. Floriana.

13. Przy wyjściu ze świątyni na stoliku został wyłożony nowy numer gazet Dobre Nowiny.

14. Zgodnie z tradycją naszej parafii w maju dokonujemy zmian obowiązków poszczególnych grup, które przekaże państwu za tydzień.

15. Kościół poprzez swoje prawo przypomina nam, że jeszcze trwa stosowny czas na odbycie spowiedzi i przyjęcie Komunii wielkanocnej, co jest istotnym obowiązkiem chrześcijanina wg III przykazania kościelnego.

16. W przyszłą niedzielę w naszej parafii na Mszy św. o godz. 1030 uroczystość Pierwszej Komunii św.

17. Wszystkim parafianom i gościom błogosławię na nowy tydzień oraz życzę wielu łask Bożych i zdrowia.

Komunikat ks. bpa Damiana Bryla

Z radością pragnę poinformować, że w czwartek 11 maja w konkatedrze w Ostrowie Wlkp. święcenia diakonatu przyjmie jeden alumn diecezji kaliskiej. Dwa tygodnie później 25 maja w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu będziemy radować się darem siedmiu nowych kapłanów naszej diecezji. Polecajmy ich dobremu Bogu i Matce Bożej jak również sprawę powołań w naszej diecezji.

Z ogromną radością dzielę się wiadomością, że zostały ukończone prace związane z odnowieniem kolejnej przydrożnej kapliczki na terenie naszej parafii. Podaję państwu szczegóły tej inwestycji do czego zobowiązałem się:

Całość wyniosła dużą kwotę. W to dzieło włączyły się 54 rodziny/osoby, którym bardzo serdecznie dziękuję. Z aktywów parafialnych także dołożono pewną kwotę. Poniesiono koszty związane m. in. na: dokupienie przęseł w płocie, farbę, piaskowanie, dekoracje, położenie fundamentu, materiał i wykonanie usługi przez p. Maślankę. Jeszcze dziękuję p. Stefanowi za użyczenie terenu pod krzyż, zaś p. Katarzynie i p. Tomaszowi za poprowadzenie tej inwestycji, którą przekazujemy kolejnemu pokoleniu jako znak naszej wiary i miłości do krzyża naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Zgodnie z tradycją naszej parafii w maju dokonujemy zmian obowiązków grup. Po konsultacjach z Radą Parafialną informuję, że podjęto decyzje: porządkowanie terenu wokół Kościoła i probostwa grupa II – kol. pod lasem p Rafała. Ubieranie Kościoła kwiatami przez rok rodziny państwa: Wilczyńskich, Bienek, Skowrońskich/Strzelczyk, Maciejewskich, Drwalewska, Pokora, Gąsków/Kania, Gnat, Czapnik/Mikoś, Skałeckich. Zapraszam te rodziny na spotkanie we wtorek na godz. 18. Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej 8 czerwca. Ołtarze stacyjne i trasa procesji bez zmian. Jednak proszę o pomoc sąsiadów do wspólnego zaangażowania. Ołtarz pod lasem do Mszy św. przygotowuje grupa III p. Piotra i p. Tomasza. Czytania, psalm, modlitwa wiernych grupa IV /grupowy ks. proboszcz. Obrazy i feretony: w tym roku 1 rodzice z róży za dzieci, 2 feretron grupa II /grupowy /p. Rafał – co roku zmiana, obraz Matki Bożej dziewczęta z parafii klasy 7 i 8, OSP baldachim i asysta. Odpust parafialny będziemy przeżywać 23 VII. Przydział obowiązków podczas Dożynek parafialnych planowanych na 13 VIII: 2 grupa wolne, grupa 3 owoce, grupa 4 czytania, psalm, modlitwa wiernych, grupa 5 wieniec, grupa 6 Mieleszynek chleb i grupa 1 pomoc radzie sołeckiej w ubraniu sceny oraz ołtarza na dożynki.

we środę w godz. 1800do 1830 NIECZYNNE