Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu

1. Dziś świętujemy II Niedzielę Adwentu, które od kilku lat tematycznie jest poświęcona naszym rodakom mieszkającym na Wschodzie, których możemy wesprzeć składając ofiarę do puszki przed Kościołem.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na utrzymanie naszej parafii.

3. Dziękuję trzem rodzinom z parafii za ofiary na kościół, które przeznaczam na konfesjonał.

4. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni osobom, które wykazują się troską o jej piękno: Marcie Gorącej, Elżbiecie Guśpiel, Ewie i Zbigniewowi Wójcikom.

5. Dziękuję p. Dawidowi Wabnicowi za wykonanie usługi ziemnej przy cmentarzu grzebalnym. Proszę o zachowanie porządku na samej nekropolii jak i przed nią. Faktura za wodę została zapłacona.

6. Roraty w naszej parafii w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o godz 1700. Zapraszam dzieci, dorosłych do wspólnego czuwania. Proszę zwrócić uwagę, że zaczynają się spowiedzi w dekanacie.

7. We czwartek przeżywamy uroczystość N.M.P. Niepokalanie Poczętej. Msze św. w przeddzień o godz. 1745 i w dniu uroczystości o godz. 1700.

8. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód jest przeznaczony na parafię.

9. Przy wyjściu ze świątyni na ławkach zostały wyłożone pamiątki dla czcicieli Matki Bożej, które można zabrać ze sobą.

10. Adwentowo – świąteczne odwiedziny chorych naszej parafii z posługą sakramentalną będą przez cały trzeci tydzień Adwentu. Chorych proszę zgłosić po Mszy św. w zakrystii w celu ustalenia terminu i godzin.

11. Już podaję do wiadomości parafian, że spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce 17 grudnia do południa od 830 i po południu od godz.1630. Proszę ułożyć sobie tak zajęcia, aby skorzystać z obecności kapłanów zaproszonych z naszego dekanatu. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatni tydzień!!!

12. W sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakr. bierzmowania w parafii.

13. Za tydzień w parafii taca na inwestycje Proszę o pomoc w jej przeprowadzeniu naszą Radę Parafialną.

14. W przyszłą sobotę i niedzielę Rada Rodziców przed świątynią będzie sprzedawać stroiki świąteczne i pierniczki upieczone przez dzieci z naszej szkoły. Cały dochód ze sprzedaży będzie przekazany na zajęcia dla dzieci w czasie ferii.

15. Osoby, które przenumerują czasopismo Opiekun są proszone o podejście po Mszy św. po jego odbiór do zakrystii.

16. Zapraszam w piątek na halę młodzież z naszej parafii do gry w piłkę siatkową.

17. Zachęcam osoby pragnące stworzyć drugą Różę Różańcową w parafii. Brakuje jeszcze 4 osób.

18. Parafianom, gościom życzę Bożej opieki i zdrowia w nadchodzącym tygodniu oraz owoców swej pracy.

Wielka radość wypełnia moje serce, gdyż udało się zawiązać Różę Rodziców za dzieci. Gratuluję tym osobom dojrzałości rodzicielskiej i duchowej troski o swoje potomstwo!